Sociální podnikání

Envira se zapojuje do komunitního plánování na Praze 10

Chybí vám na Praze 10 třeba mateřské centrum? Anebo postrádáte dostupnější terénní služby pro seniory? To, jaké služby Praha 10 má a jaké mohou občané využívat, můžete sami ovlivnit. A aby tu fungovaly ty správné a byl jich dostatek, schází se pravidelně poskytovatelé služeb a městská část v rámci tzv. komunitního plánování. O co jde? Provozovatelé služeb spolu se zástupci města vymýšlí, jak vytvořit síť fungujících sociálních a návazných služeb. Jde zkrátka o to, aby tu těch správných služeb nebylo málo, anebo naopak příliš mnoho.

A ENVIRA, o. p. s. je u toho! Účastníme se komunitního plánování na Praze 10, protože nám není jedno, jaké služby tu máme a i my k nim chceme přispívat svým dílem. Ve středu 1. dubna jsme se proto zúčastnili dalšího setkání komunitního plánování a spolu s dalšími organizacemi a zástupci městské části mluvili o aktivitách a opatřeních, které by se během tohoto a dalších let měly do života „desítky“ promítnout.

A jaká to třeba jsou? Zaujalo nás třeba to, že městská část Praha 10 poskytuje už od roku 2004 příspěvek dětem, které mají přiznány mimořádné výhody III. stupně (průkaz ZTP/P) a plní povinnou školní docházku denní formou. Příspěvek až ve výši 22 500 Kč za jedno pololetí (pokud dochází do běžné školy) a 9 000 Kč v případě, že dochází do speciální školy, může dítě získat, pokud má trvalé bydliště na Praze 10. Víc informací najdete zde: http://socialniportal.praha10.cz/socialni-a-zdravotni-oblast/oblast-socialni/projekty-mc-v-socialni-oblasti/prispevek-na-osobni-asistenci-pro-deti.aspx.

Na webu desitkapomaha.cz najdete i další užitečné informace a přehled dostupných služeb. A ENVIRA, o. p. s. se nedrží opodál, naopak. Chceme být součástí komunitního dění na Praze 10!

Bc. Marie Leschingerová, sociální pr acovnice ENVIRA, o. p. s.

 

DSC_1136   OLYMPUS DIGITAL CAMERA