Nezařazené

Listopadové novinky z Infocentra

Pár týdnů před Vánocemi máme v Infocentru napilno. V rámci přednášek jsme u nás například přivítali cestovatele Patrika Kotrbu, který se několikrát pěšky vydal do španělského poutního města Santiaga de Compostela. Svoji zatím poslední cestu uskutečnil z jihu Čech a ušel tak více než 3 000 km. Přednáška probíhala ve velmi přátelském duchu, formou debaty s účastníky, a byla kromě spousty krásných fotografií zpestřena i autorskými písněmi, které vznikaly přímo během cesty.

Určitě inspirativní zážitek pro všechny dobrodruhy!

0003. Mávání za Roses-2

Příští pondělí 30. 11. nás čeká workshop Apiterapie v teorii a praxi. Že jste tento pojem nikdy neslyšeli? Apiterapie je tradiční léčebná metoda, která využívá včelích produktů a výrobků z nich. Pokud se tedy o možnostech přírodní léčby zajímáte, neváhejte a přidejte se k nám! Na workshopu se dozvíte nezbytné základní informace o apiterapii a v praxi uvidíte, jak na to. Účastníci si navíc odnesou vzorek vyrobené propolisové masti.

IMG_5999

Ve středu 9. 12. se opět vypravíme na cesty. Tentokrát se s naším kolegou Jakubem Moravcem vydáme do extrémních podmínek ledových Špicberků, na vědeckou výpravu, která měla za účel sběr dat pro fyzikální ústav a focení úplného zatmění Slunce. Přednáška nás zavede do společnosti šesti dobrodruhů, kteří se s tamním prostředím potýkali ve dvou stanech a za pomoci polárních saních. Jakub byl  během výpravy napaden ledním medvědem a je tak jedním z mála lidí, kteří útok tohoto nebezpečného predátora přežili.

Přednášku navíc zahajuje vernisáž fotografií ze všech Jakubových cest, takže pokud máte rádi umění, poznávání cizích krajů a dobrodružství, určitě si udělejte ve středu odpoledne čas! Začínáme v pět hodin ve Zdravé jídelně.

Špicberky2

A pokud hledáte inspiraci na vánoční dárky, přijd´te se určitě podívat do našeho obchůdku. Máme pro vás několik druhů kvalitních medů (například výborný květový med přímo z Toulcova dvora), skvělou medovinu, voňavé ozdoby a svíčky z včelího vosku, které vyráběli kolegové z naší dílny a navíc vánoční balíčky v různých cenových variantách. Můžeme vám vyrobit i balíček přímo dle vašich požadavků.

Otevřeno máme až do Vánoc každý den! 🙂

DSCF3070 DSCF3075