Keramická dílna

Rozjíždíme keramiku pro veřejnost!

ENVIRA, o. p. s. pro vás zařídila možnost vyzkoušet si keramické řemeslo. Pod hlavičkou keramikasrdcem.cz ve spolupráci s Václavem Kuglerem otevíráme odpolední (s)dílnu a připravujeme řadu aktivit.

Co pro vás chystáme za novinky? Není toho málo a bude toho ještě víc. Postupně připravujeme kurzy, dílny, výpaly a další. Na co se tedy můžete těšit?

  1. První prázdninový týden pro vás máme kurz Keramika před 7000 lety, který vás přenese do pravěku a ukáže vám staré techniky, způsob získávání lokální hlíny, nabídne možnost postavit pec, pálit dřevem a mnoho dalšího
  2. Od května zahajuje činnost Keramická (s)dílna, kam můžete chodit zkoušet keramiku, pracovat, učit se, sdílet, poznávat technologii pálení dřevem. Je to jen na vás.
  3. Chystáme pro vás odpolední kurs fotografování keramiky, termín a formu ještě ladíme.
  4. Připravili jsme dva workshopy vhodné na tábory, akce, oslavy. Jedeme s nimi například na den Země na Praze 9 – 25. května, tak se přijďte podívat.
  5. Nabízíme vám možnost výpalu keramiky ve dřevě. Na prvním kurzu, který proběhl v únoru, se zformovala první úderná skupina neohrožených žen, které brzy povedou svůj společný výpal. Přidejte se k nim!

Související stránky:

Kontaktní osoba: Václav Kugler