Tréninkový program

Od srpna 2013 do října 2015 jsme lidem se zdravotním postižením, pro které je hledání práce a získání potřebné praxe obtížné, nabízeli dočasné zaměstnání v tréninkovém programu. Jeho cílem bylo nalezení dlouhodobého uplatnění na trhu práce. Ucházet se o něj mohli lidé s přiznaným invalidním důchodem nebo s rozhodnutím o zdravotním znevýhodnění ve věku 18 – 62 let. Tréninkový program byl pouze pro osoby žijící v Praze.

Co přinášel tréninkový program

Tréninkový program trval nejméně tři měsíce, účastník měl během této doby možnost naučit se novým pracovním postupům a návykům a dostával také řádnou mzdu. Podle svých možností mohli klienti tréninkového programu docházet do zaměstnání jednou až čtyřikrát do týdne na čtyři až šest hodin denně.

Účastníkům byl k dispozici sociální pracovník a pracovní terapeut. S pracovním terapeutem v průběhu programu účastníci pracovali na zlepšení pracovních dovedností, sociální pracovník pomáhal při hledání práce na volném pracovním trhu a s vyřízením potřebných dokladů.

Jaká místa jsme nabízeli

Na částečné úvazky pracovalo v tréninkovém programu současně až 24 osob se zdravotním postižením:

  • administrativní asistenti,
  • asistenti infocentra,
  • barmani,
  • ošetřovatelé zvířat,
  • pokojská,
  • pracovníci rukodělné dílny,
  • zahradníci,
  • pomocní kuchaři.

Po skončení podpory z Operačního programu Praha – Adaptabilita (ESF) se od 1. 11. 2015 upravila podoba tréninkového programu.

Na tréninkových místech pokračuje  pět pracovníků v tréninkovém programu.

Pokud máte zájem o zaměstnání, co je potřeba?

Podmínkou přijetí je doklad zdravotního znevýhodnění (rozhodnutí o přiznání invalidního důchodu, nebo nebo rozhodnutí o uznání osoby zdravotně znevýhodněné). Volná místa zveřejňujeme zde: [button url=“http://www.toulcuvdvur.cz/volna-mista“ style=“green“ size=“small“] Volná místa v Toulcově dvoře [/button]

Toulcův dvůr bohužel není bezbariérový. Pozice, které nabízíme proto nejsou vhodné pro osoby s pohybovým omezením.

 

Tréninkový program podpořil:

 

OPPA