OBJEDNEJ SI KVĚTINU/ZELENINU/BYLINKU/KVĚTINOVOU VÝZDOBU

 

 

„Dlouhodobá pracovní příležitost pro osoby se zdravotním postižením.“

NAŠE PRODUKTY ZE ZAHRADNICTVÍ   

Zelenina

 

 • aktuální nabídka zde
 • lokální vypěstovaná zde v Toulcově dvoře
 • bez použití umělých hnojiv
 • bez chemických postřiků
 • čerstvá, ihned k odběru

Květiny svatební, vázané kytice, smuteční vazby

 • květiny svatební – aktuální katalog zde
 • akce květina týdne – zde 
 • vypěstované zde v Toulcově dvoře
 • čerstvé
 • pestré, zajímavé kombinace

Byliny

 • čerstvé byliny v kontejneru
 • řezané byliny k okamžité spotřebě
 • šetrně pěstované
 • bez použití rašeliny
 • bez chemických prostředků
 • v recyklovaných kontejnerech

ENVIRA, o.p.s., se rozšířila v roce 2017 o nový provoz  zahradnictví díky finanční podpoře projektu: „Rozšíření sociálního podniku ENVIRA, o.p.s., o nový provoz zahradnictví“, registrační číslo CZ.07.3.63/0.0/0.0/16_031/0000174 financovaného z Operačního programu Praha – pól růstu ČR. V tomto roce jsme vybudovali zahradnictví, založené za účelem začleňování znevýhodněných osob na trh práce a do společnosti. Osoby se zdravotním postižením tvoří více než 80% zaměstnanců naší společnosti. A cílem je vytvářet pro ně dlouhodobé pracovní příležitosti právě v zahradnictví.

Naší hlavní náplní je pěstování čerstvé zeleniny, bylinek, květin. Dále pak tvorba dekorací na svatby, Velikonoce, Vánoce a další příležitosti.

Zeleninu pěstujeme přímo zde na Toulcově dvoře a přilehlém provozu. Snažíme se co nejšetrněji starat o půdu. Nepoužíváme žádná umělá hnojiva, ani postřiky. K pěstování bylin nepoužíváme žádnou rašelinu. Byliny pěstujeme pouze v přírodním kompostu. Snažíme se vše dělat šetrně k životnímu prostředí i k nám samotným.

Nabízíme vám zdravou, čerstvou, lokální zeleninu od českého pěstitele na dosah ruky. Zeleninu si můžete koupit pravidelně na našem stánku v pondělí a ve čtvrtek. Stánek je umístěný na nádvoří Toulcova dvora. Prodej probíhá od 10:30 do 16:00 hodin.

Nebo si můžete objednat zeleninu (alá zeleninovou bedýnku) přes email  vokralova@toulcuvdvur.cz.  Rádi vám připravíme vaši porci zeleniny dle vašich potřeb. Nabízený sortiment a množství zeleniny se s průběhem roku mění. Je třeba brát ohled, že naše práce je velmi ovlivněna plochou, kterou máme k dispozici, ročním obdobím  a průběhem počasí. Velký podíl na veškerých zahradnických činnostech mají naši zaměstnanci. Osoby se zdravotním znevýhodněním, pro které je tato práce ve zdravém, klidném, přírodním prostředí skvělou terapií.

Společně zde pěstujeme také široký sortiment bylin. Můžete si objednat byliny v květináčích. Byliny jsou pěstované pouze v přírodním kompostu.  Dále nabízíme řezané byliny k okamžité spotřebě či sušení nebo zamražení. Sortiment se mění v průběhu roku.

Naši nabídku se snažíme stále rozšiřovat. Na našich políčkách pěstujeme také luční květiny do kytic a vazeb. Nejsme lhostejní  k situaci, která nyní panuje na českém trhu. Chceme vám nabídnout  čerstvé květy, které jsou vypěstovány zde v České republice bez  chemikálii, bez nákladů na dovoz z Holandska či Afriky. Květiny ráno utrhneme, svážeme a mohou být vaše. Čerstvou kytici si můžete ihned odnést. Rádi vám uvážeme kytici dle vaší představy. Kytice si můžete během sezony objednat k pravidelnému odběru stejně jako zeleninové bedýnky. Sortiment květin se mění s průběhem ročních období.  Tak jak jde příroda, my jdeme s ní.

Z našich květin vám rádi připravíme výzdobu na svatbu či jinou rodinou oslavu. Vazby se snažíme tvořit v přírodním duchu z našich rostlin a všeho co najdeme ve svém okolí.

Líbí se vám o co se snažíme?

Chcete nás podpořit? Je to velmi jednoduché. Kupujte naše produkty zeleninu, byliny a květiny. Odměnou vám bude zdravá a čerstvá potravina na váš stůl.

Podpořit nás také můžete na čú:107-6251070297/0100.

Děkujeme, že jste s námi. My jsme tu i pro vás.

Metodika pro pracovní pozici
pomocný zahradník/pomocná zahradnice

Metodika pro pracovní pozici pomocný zahradník/pomocná zahradnice.